HABER DETAY

Maker Olacak Çocuk Atölyeleri ve Semineri

07 Eylül 2015 Pazartesi

7 Eylül'de saat 19.00'da gerçekleştirileceği duyurulan “3B Yazıcılar ve Gelecek" başlıklı seminer konuşmacının sağlık sorunları nedeniyle iptal edilmiştir.

Açılış kapsamında yapılacak etkinliklerin ilk gününde Maker Olacak Çocuk işbirliğiyle iki atölye ve bir seminer düzenleniyor.

Farklı yaş gruplarından katılımcıların başvurularına açık olacak atölye çalışmaları 7 Eylül 2015, Pazartesi günü saat 13:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacak. Eş zamanlı başlayacak iki atölye çalışması sonrasında ise saat 19:00’da 3B Yazıcılar ve Gelecek başlıklı bir seminer gerçekleştirilecek.


Başlangıç Atölyesi

3B Tasarım Atölyesi,

3B Baskı Atölyesi,

3B Tarama Atölyesi ve Maker Film 


Proje Geliştirme Atölyesi

Mbot Robot Montajı,

MBot Boyama,

MBot ile Bilgisayar Eşleşmesi, Sctach ile İlk Tanışma,

Led Buzzer Tone Kontrol ve Bilgisayar ile Haberleşme,

Ultrasonic Sensör Kullanımı,

Yazılımsal Karşılaştırma ve Koşul Mekanizmaları,

Lojik Operatörler,

Değişkenler ve İnteraktif Video Oluşturma.


Atölyelere katılmak isteyenler 4 Eylül 2015, Cuma günü saat 18:00’e kadar yenilikcilik.merkezi@iksv.org e-posta adresine başvuruda bulunabilirler. Başvuru için başvuru sahiplerinin isim, yaş, meslek bilgileri ile ilgilendikleri atölyeye ek olarak atölyeyle neden ilgilendiklerini iletmeleri gerekiyor.

Atölye katılımı ücretsiz ve sınırlı sayıda katılımcıya açıktır.


3B Yazıcılar ve Gelecek 

Herkese açık ve ücretsiz olacak seminer kapsamında 3Dörtgen Kurucusu Furkan Bakır ile, 3B Yazıcıların gelecekte, arşivleme, bilim, sanat, tıp, uzay teknolojileri gibi muhtelif alanlarda ne tür yeniliklere zemin yaratacağı değerlendirilecek. Ayrıca bu sanayi devrimi üzerinden sanal dünyalar, robotlar, nano teknolojiler ve transhümanizm gibi konular da tartışılacak.  

 

Danışma Noktası

3B Yazıcılarla ilgili ayrıntıları öğrenmek isteyenler etkinliklerin yapılacağı Salon İKSV’den saat 13.00 ila 18.00 arası istedikleri zaman bilgi alabilecek.